©2018 by Love to Learn Tuition. Proudly created with Wix.com

SERVICES

At Love to Learn Tuition, all sessions are personalised to the individual learning needs and interests of your child. Lessons are fun, with clearly identified next steps that facilitate success.

Love to Learn Tuition offers preparation for 11+ exams including Verbal and Non-Verbal Reasoning. Please contact us to find out more about exam preparation.

Sessions run for 1 hour on a weekly basis at a cost of £40 per session. This price reflects the quality of teaching, learning and provision. As a fully qualified and experienced 'outstanding' school teacher, you can feel confident in the quality of every minute of teaching and learning!

 Please get in touch to discuss your unique tuition package!

Girl at School
Teacher Writing a Formula on a Blackboar
Hands on Slime

Tuition and Workshops available during school holidays.